Hakkımızda / Yönetim

Yönetim

Moiz Mitrani - Yönetim Kurulu Başkanı

07.12.1963 yılında Edirne 'de doğdu. Ticaret yapan köklü bir ailenin tek evladıdır . İlk öğrenimini Kurtuluş Kuva-i Milliye Okulu' nda okumuştur. Orta ve lise eğitimini Kurtuluş Lisesi' nde görmüştür. Üniversiteyi yurt dışında okuduktan sonra matematik , psikolojik danışmanlık ve iplik üzerine eğitim aldı. İtalya' da Prato' da Zegna Baruffa ve Rossi Franco 'da 5 sene çalıştı. Türkiye 'ye geldikten sonra bir taraftan Haskoy Yün İplik 'te çalışırken bir taraftan da Boğaziçi Üniversitesi' nde masterını tamamladı. 1995 'te ise Kurtuluş Faktoring Salvo Tarragano ile ortak olarak finans sektörüne adım attı. 2008 yılında Kurtuluş Faktoring' den ayrılarak tek başına Atlantik Mali Finansal Danışmanlık ve Kurtuluş Finans 'ı kurdu. Aynı zamanda Tekirdağ'da çok büyük bir tuğla fabrikası olan Ferhat Tuğla 'ya ortak olarak inşaat sektorüne de el attı. 2011' de Tuğlasan Toptan İnşaat Ürünleri firmasını açarak inşaat yan sanayide de varlığını gösterdi.

 

Hobileri arasında büyük bir hayvan sever olan Moiz Mitrani evinde halen 5 tane köpeği bulunmaktadır. Bunlar Argentine dog, İrlanda Setterı, İngiliz Setter, Golden Collie ve Rusya’dan özel olarak getirttiği Samoyet.

Tam bir gezgin olan Moiz Mitrani dünyada ender bulunan bir rekora imza atarak görmediği Ülke sayısı 11'dir. Moiz Mitrani tam bir aile babasıdır, özel hayatında ise tablo koleksiyonu ile saat koleksiyonu ve antika merakı ile tam bir araştırmacıdır. Dünyada ender bulunan bazı tabloların kendisinde bulunduğu söylenmektedir.

Köklü ailenin uzantısı Sicilya 'ya kadar dayandığında günümüzde Sicilya 'ya gidip 5-6 göbek evvel ikamet ettiği dedesinin topraklarını geri satın almıştır. İlk evliliğinden bir kızı olan Betsy Mitrani, ikinci evliliğini ise 10.10.2013 tarihinde Sait Halim Paşa Yalısı' nda seçkin davetlilerle dünya evine girmiştir. Uluslararası platformda yakın arkadaşları olan Telman Ismaılov, Omar Hammat Almana ve Avukat Cemal Sedat Dayıoğlu, Ayhan Akman, İlhan Akman İsviçre Grubu ile dünyanın en büyük 3. Fonunu kurmak için hala görüşmeleri devam etmektedir. Eski ortağı olan Salvo Tarragano ve eski kayınpederiı Mando Alfasa 'ya ve babası Hakova Jak Mitrani 'ye dayısı Nesim Malki 'ye minnetlerini sunarak esas öğrenimi olan hayat üniversitesini onların yanında tamamlamıştır. Kendisi 1978 Dünya Avrupa Gençler Masa Tenisi Pinpon dalında ikincisi olmuştur.

Günümüzde halen 14 şirketi ile genel merkezi 4 Levent' te ikamet etmektedir.